Hakkımda

Merhabalar Arkadaşlar,

Yazılım Cenneti adında bir blog sitesi açmaya karar verdim. Amacım öğrendiğim bilgileri daha fazla kişiye ulaştırmak ve herkesin yararlanabileceği içerikler üretmek. Sitemde ağırlıklı olarak Android ve iOS geliştirme hakkında bilgiler, projeler ve örnekler olmakla birlikte Mühendislik alanında ve Siber Güvenlik alanında ilginç ve önemli birçok konu hakkında da yazılar yazacağım. Kısaca neler yapacağımdan bahsettikten sonra isterseniz birazda kendimden bahsedeyim 🙂

Halil Özel

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdim. Üniversitede Java, C, C++ programlama dillerini öğrendim. Bu diller ile çeşitli uygulamalar geliştirdim. Kullanıcı arayüzü olarak Java’nın Swing API’si üzerinde çalışmalar yaptım. Python ve PHP dillerine giriş yaptım. Temel düzeyde HTML ve CSS bilgim var. iOS ve Android dünyasındaki gelişmeleri yakından takip etmeye çalışıyorum. iOS ve Android​ Uygulamalar geliştiriyorum. PlayStore’da 7 tane uygulamam bulunmaktadır. App Store’da 1 adet uygulamam bulunmaktadır. Kotlin ve Swift dilleriyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Öğrendiğim bilgileri blog yazıları yazarak ve Github hesabımda uygulamaları ve projeleri paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlıyorum. Linux işletim sistemini başlangıç seviyesinde biliyorum. Boş zamanlarımda kitap ve mesleki dergi okuyorum. Teknoloji ve bilişim bloglarını takip ediyorum. Medium da aktif bir şekilde blog yazıları yazıyorum. Kariyerime iOS Developer olarak devam etmek istiyorum.

Bana aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz :


iOS Uygulamalarım


Android Uygulamalarım

android apps ile ilgili görsel sonucu

Blog Yazılarım

english learning ile ilgili görsel sonucu

İngilizce öğrenimi ile ilgili blog yazıları yazıyorum. Dizi-filmden, çeşitli uygulamalar, eğitimlere kadar birçok konuda yazılar yazıyorum. Yazılara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz :

İngilizceBlog


İlgili resim

Blog yazmaya ilk adım attığım site ve platform olan Medium’da da aktif bir şekilde blog yazıları yazmaya çalışıyorum. Çoğunlukla iOS ve Android konuları olmak üzere birçok yapı hakkında yazılar yazdım. İngilizce blog yazılarıda yazdım. Aşağıdaki adresten yazılara ulaşabilirsiniz :

https://medium.com/@halilozel1903